top of page

İyi düşün sadece bir atış hakkın var, hayatı ıskalama...


Yorulmadın mı aynı dili konuşmadığın insanlara bir şeyler anlatıp durmaktan?


Bırak! Yoluna devam et. Artık kendini önemse... Sen nefes alıyorsan yaşıyorsun. Sen hayattaysan dünya dönüyor. Sen bu dünyadan çekip gittiğinde kimse seninle gelmeyecek. Dünya senin için değilse de onlar için dönmeye devam edecek. Başkaları için yaşamayı bırak artık... O şunu istiyor, bu bunu istiyor bırak! Kendine şunu sor "BEN NE İSTİYORUM?"


Geçen ömrün, aldığın nefesin, duyguların, hayallerin hepsi senin... Senin hayatın, senin sorumluluğun göğüslemeyi bilmelisin. Aynaya baktığında gördüğün kişiye gururla bakmalısın, gerekirse kendine sarılmalısın. Bakma öyle saçma gelmesin insan kendine elbette sarılır. Sen kendini sevmezsen kimsenin seni sevmesini bekleme, kendine kendin bile saygı duymuyorsan başkalarından nasıl saygı bekleyebilirsin? Hiç zamanım yok koca bir yalandır, insanın zaten zamanı yoktur öncelikleri vardır, insan bir şeyi istemeye görsün o olmayan zaman yaratılır. Kim var çevrende düşün;seni her daim sevebilecek_yargılamadan, saçmalıklarınla, deliliklerinle, doğrularınla, yanlışlarınla onu sakın kaybetme. Yoksa da aldırma sen varsın, değerini bil...


Farkında mısın? Başka hayat yok... Yarın belirsiz, geçmiş geçip gitmiş zaten. Yaşıyorsan şu an, nefes alıyorsan bil ki başka gerçek yok... Onun için, bunun için, şunun için... Başkası için hayır! Artık bunları bırak kendin için ne yaptın? Bu hayat başkaları için yaşanmayacak kadar kısa. Pygmalion etkisi etkisi diye bir şey var hayatımızda, kendine inan, insan ne beklerse o olur.


Iyi düşün sadece bir atış hakkın var, hayatı ıskalama...

63 views1 comment

Recent Posts

See All

1 comentariu


Hayatı sorgulamak ve bunu bu kadar güzel ve yalın anlatmak olağanüstü muhteşem tebrik ederim.

Apreciază
bottom of page