top of page

Mavi nedir biliyor musunuz?Renklerin cinsiyeti var mıdır? Ben hiç anlam veremem neden maviye eril, pembeye dişil bir anlam yüklenir? Neden bu ayrım? Oysa mavi kendimi bildim bileli en sevdiğim renktir. 'Ya altı üstü bir renk' diyeceksiniz biliyorum.


Mavi nedir biliyor musunuz? Her sabah uyandığımda şükranlarımı dile getirirken baktığım, uçurtmalar uçurup kahkahalara boğulduğum gökyüzü...Ve ne zaman bulutlar kapatsa gökyüzünü bir hüzün çöker üzerime çünkü mavi benim hayallerim, düşlediğim her şey. Huzurla ilerlediğim özgürlük yolum. Gökyüzünde kanat çırpan kuşlar misali benim de çırpınışlarım...Mavi benim âsiliğim, hayata karşı verdiğim çetin mücadelem. Mavi benim duygularım, mavi benim ruhum.


Içimde beslediğim o derin sevgimin rengi mavi. Denizler gibi uçsuzzz bucaksızzz, gökyüzü gibi sonsuzzzz. Kendimi özgürce bıraktığım, içimdeki yangını söndürmek için içtiğim serin sular... Ne anlamlar yüklerim o masmavi denize...Ve gün batımında binbir renge dönen mavi...Mavi benim hislerim, mavi benim dinginliğim. Mavi benim samimiyetim. Mavi benim ruhum.


Mavi sadece bir renk değil. Mavi benim dünyam. Mavi benim tutkum...

29 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page